Uczennica klasy III - Aleksandra Szczupider brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym prze Muzeum Lizaka w Jaśle. Dziękujemy za reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.
„ Książka na czas pandemii ”
Czas pandemii zamknął nas w domach. Co robić w tym czasie? Jest to doskonały moment na nadrobienie zaległości książkowych. Można je znaleźć w internecie.
Z racji obchodzonego w dniu 23 kwietnia Światowego Dnia Książki zachęcam wszystkich:Przedszkolaków , Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do udziału w akcji zorganizowanej przez bibliotekę szkolną pod hasłem:„Książka, która pomaga mi przetrwać czas pandemii”.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III proszę o wykonanie pracy plastycznej prezentującej książkę, która w obecnym czasie jest dla Was wsparciem.
Uczniów klas 5-6 zapraszam do wykonania plakatu reklamującego wybraną lekturę, po którą teraz sięgnęliście.
Uczniów najstarszych klas ( 7-8) oraz Rodziców i Nauczycieli zachęcam do napisania krótkiej recenzji książki, która w tym trudnym dla wszystkich czasie jest „odskocznią” od przygnębiającej rzeczywistości i wnosi „iskierkę” nadziei.
Zdjęcia prac plastyczno – literackich oraz recenzje zapisane w Wordzie proszę przesyłać do dnia 15 maja 2020r na adres: jolantagajda@interia.pl
Najciekawsze prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły, zaś autorzy wyróżnionych prac będą nagrodzeni.
Powodzenia
Pani Bibliotekarka
„Książka, która pomaga mi przetrwać czas pandemii”. Książką, która w tym trudnym czasie pandemii stała się dla mnie wytchnieniem i relaksem, była porywająca, trzytomowa saga rodzinna autorstwa Grażyny Jeromin-Gałuszki pod wspólnym tytułem: ”Dwieście wiosen”.To dzięki tej lekturze, przenosząc się niezwykły klimat dawnych epok, choć na chwilę mogłam zapomnieć i oderwać się myślami od smutnej i przygnębiającej rzeczywistości J. Gajda
Nikola Wypych z klasy II "Książka, która pomaga mi przetrwać czas pandemii"
Patrycja Bucka kl. II "Książka która pomaga mi przetrwać czas pandemii"
WIOSNA, ACH TO TY!
Pod takim hasłem chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w różnych konkursach, które organizujemy online. Mamy nadzieję, że w ten sposób „umilimy” Wam czas przebywania w domu i uda nam się wspólnie spędzić kilkanaście najbliższych dni.
A więc uwaga!
Ogłaszamy pierwszy KONKURS!
Kategoria – Praca plastyczna
Jest to konkurs plastyczny skierowany do dzieci w dowolnym wieku, z terenu Gminy Proszowice.
Wykonaj pracę plastyczną, dowolną techniką, forma płaska, w formacie A4, której temat brzmi: WIOSNA, ACH TO TY!
Zrób zdjęcie swojej pracy i przyślij ją do nas mailem: ckiw@tlen.pl
Dodatkowo podaj tytuł pracy, imię i nazwisko oraz swój wiek.
Termin nadsyłania prac: do 22 kwietnia br.
Wraz z pracą proszę przesłać do nas zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku, dostępne poniżej.
Wszystkie prace zostaną przedstawione na naszej stronie internetowej i fb.
Laureaci otrzymają drobne nagrody, które odbiorą w domu kultury, gdy warunki już na to pozwolą 😊 (oby jak najszybciej!).
DO POBRANIA ZGODA RODZICA ————>Konkurs WIOSNA, ACH TO TY!
Żaneta Nowak i Patryk Nowak- wyróżnienie za pracę "Wiosenny bukiet" w Konkursie Plastycznym "WIOSNA- ACH, TO TY! " online organizowanym przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach
h
W dniu 9 marca 2020 roku dwóch uczniów naszej szkoły z klasy III Bartosz Smulczyński i Jakub Gorzkowski wzięli udział w konkursie „Poezja kobiet” organizowanym przez Dom Kultury „Podgórze” i cieszącym się ogromną popularnością. Celem konkursu było: popularyzacja poezji, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci i młodzieży poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności. Uczniowie świetnie się spisali. Wyniki jeszcze nie zostały ogłoszone.
Wychowawczyni: mgr Renata Zadencka
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.
W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!
Z poważaniem Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN
Nowa galeria Laureat - Ogólnopolska Olimpiada "Narodziny Niepodległej Polski" 2018 została dodana do albumu fotograficznego
„Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”
W czwartek 15 października 2020 r. cała społeczność naszej szkoły przystąpiła do bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, w ramach I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Wydarzenie zostało przeprowadzone na długiej przerwie, podczas której uczniowie i nauczyciele skupili się na czytaniu książek. Na 20 minut szkolne korytarze tętniące zwykle gwarem i ruchem zamieniły się w miejsca pełne skupienia i zaczytania. Uczestnicy bicia rekordu przynieśli ze sobą ulubione książki. Natomiast ci, którzy o tym zapomnieli, mogli skorzystać z księgozbioru biblioteki. Dla najmłodszych, którzy nie umieją czytać, stworzono tzw. „Strefy czytania”, w których słuchali wybranych bajeczek czytanych przez nauczycieli. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów, ale także nauczycieli i innych pracowników szkoły. „Przerwa na czytanie” to pomysł na promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i miejscu. W przedsięwzięciu wzięło udział 75 uczniów i 25 nauczycieli. Jak na pierwszy raz wynik jest zadowalający.
Uczniowie klasy I i II wzięli udział w etapie rejonowym I grupa wiekowa (klasy 0-3) X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz".
W konkursie brali udział: Piotr Kopeć - klasa I i Maja Przeniosło - klasa II.
Piotr Kopeć otrzymał wyróznienie
Gratulujemy!!!
PODZIĘKOWANIA !!!!
DLA WSZYSTKICH „SŁONECZEK” ZA UDZIAŁ W KONKURSIE NA POSTAĆ BABY JAGI Z BAJKI „JAŚ I MAŁGOSIA”. PRACE ZOSTAŁY WYKONANE DOWOLNĄ METODĄ I TECHNIKĄ. „SŁONECZKA” WYKAZAŁY SIĘ OGROMNĄ KREATYWNOŚCIĄ I ZAANGAŻOWANIEM. KAŻDA PRACA ZOSTAŁA NAGRODZONA DROGĄ ONLINE.
WSZYSTKIE PRACĘ ZASŁUGUJĄ NA SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIENIE.
GRATULUJEMY!!!
PRACE „ SŁONECZEK” - CZYŻ NIE SĄ ŚLICZNE ?! :)
W lutym, uczniowie z klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w OGÓLNOPOLSKIEJ STYPENDIADZIE WCZESNOSZKOLNEJ, organizowanej przez Firmę Edukacyjną „Orzeł”. Chętni uczniowie mieli okazję sprawdzić się w kategoriach, którymi są: konkurs czytelniczy, ortograficzny, matematyczny oraz plastyczny.
Gratulujemy laureatom i wyróżnionym!!
19 lutego odbył się I etap XV edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie Krakusek dla klas III SP. Zwycięzcą w naszej szkole jest: Bartosz Smulczyński . Serdecznie gratulujemy!!! Uczeń będzie uczestniczył w finale konkursu, który odbędzie się 26 marca w Zamku Królewskim na Wawelu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!! Składamy też serdeczne gratulacje pozostałym trzecioklasistom, którzy w znakomitej większości wykazali się imponującą wiedzą o Krakowie. Zapraszamy naszego finalistę oraz wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w rodzinnej grze terenowej po Krakowie, która odbędzie się 21 marca .
Wychowawczyni: mgr Renata Zadencka
16 listopada dwóch uczniów klasy III naszej szkoły Jakub Gorzkowski i Lena Gorczyca wzięło udział w XVII Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych pod patronatem prezydenta RP i metropolity krakowskiego, a współorganizowane m.in. przez Akcję Katolicką Archidiecezji Krakowskiej.
Uczniowie musieli przygotować pięć pieśni, w tym co najmniej jedną powstałą po 1945 roku i co najmniej jedną starszą. Spośród nich Jury wybierało repertuar do zaprezentowania podczas występu. Wykonawców oceniało jury w składzie: prof. Rafał Marchewczyk, znany krakowski chórmistrz, Barbara Brzezińska kompozytor i wokalistka, oraz Ewa Włodarczyk starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Poziom tegorocznego przeglądu był bardzo wysoki. Dlatego też jesteśmy niezmiernie dumni, że uczeń naszej szkoły Jakub Gorzkowski zdobył wyróżnienie i wystąpił 17 listopada na Gali Finałowej.
Gratulujemy!!!
Wychowawczyni: mgr Renata Zadencka
Nowa galeria Konkurs różańcowy została dodana do albumu fotograficznego
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II
16 listopada 2019r. odbył się w naszej szkole Konkurs o św. Janie Pawle II z okazji setnej rocznicy urodzin papieża.
W konkursie wzięli udział reprezentanci następujących szkół z naszej gminy:
Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Klimontowie z opiekunem panią Edytą Twardowską- Tretko, Szkoły Podstawowej w Żębocinie z opiekunem panią Aleksandrą Melczewską, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kościelcu z opiekunem ks. Łukaszem Kudełką,Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nr 1 w Proszowicach z opiekunem s. Tarsycją Sadową, Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Ostrowie z opiekunem panem Waldemarem Lorensem oraz uczniowie naszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach z opiekunem a jednocześnie koordynatorem niniejszego konkursu panią Olgą Wajdą.
Konkurs przeprowadzony był w formie testu na którego rozwiązanie uczestnicy mieli 60minut.
Pytania związane były z życiem ,działalnością oraz pontyfikatem naszego wielkiego papieża św. Jana Pawła II.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce-Dawid Szymacha uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach
II miejsce Tomasz Caba uczeń kl. VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach
III miejsce Aleksandra Łakomy uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Żębocinie
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy wraz z upominkami wręczane przez proboszcza parafii Proszowice ks. dr Jana Zwierzchowskiego oraz panią Dyrektor naszej szkoły panią mgr Monikę Powierża.
Uczestnikom oraz opiekunom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie do konkursu.
Koordynator Konkursu
katecheta mgr Olga Wajda
Z okazji Światowego Dnia Jeża nauczyciele z grupy przedszkolnej „Jeżyki” zorganizowały konkurs plastyczny dla starszej i młodszej grupy przedszkolnej pt. „Mój przyjaciel jeż kolczasty”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej jeża. Technika i forma wykonania pracy była dowolna. Dla wszystkich biorących udział w konkursie czekały wspaniałe nagrody.
„Zanim nie jest za późno” – konkurs na edukacyjną gazetkę ścienną
o charakterze profilaktycznym
Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Proszowicach oraz Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościelcu, realizują wspólny program profilaktyczny skierowany do przedszkoli i klas nauczania początkowego szkół podstawowych z gminy Proszowice. Program ten zyskał akceptację Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice, dzięki czemu pozyskaliśmy fundusze na jego realizację.
Założeniem programu jest przede wszystkim uświadamianie najmłodszych o istniejących zagrożeniach, które czyhają na nich w bliższym i dalszym otoczeniu oraz wyposażenie ich w umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Chodzi tutaj przede wszystkim
o różnego rodzaju uzależnienia od substancji psychoaktywnych – alkoholu i nikotyny , ale również, co jest nie małym problemem dzisiejszych czasów – uzależnienie od Internetu, telewizji czy telefonu komórkowego.
Wyniki konkursu:
III miejsce
mgr Danuta Kaleta z klasą 2, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
w Szczytnikach
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy!
Renata Królikowska
Monika Zwolińska-Klimczyk