WYNIKI ETAPU POWIATOWEGO V Międzyfilialnego Konkursu Plastycznego „Stanisław Moniuszko – obrazy muzyką malowane”.
W ramach uczczenia obchodów Roku Stanisława Moniuszki Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie wraz z Filiami w Chrzanowie, Miechowie, Nowej Hucie, Oświęcimiu, Proszowicach, Suchej Beskidzkiej i Wadowicach zorganizowała
V Międzyfilialny Konkurs Plastyczny pt. „Stanisław Moniuszko – obrazy muzyką malowane".
Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III Szkół Podstawowych. Uczestnicy mieli możliwość przygotowania ilustracji do jednej z pieśni Stanisława Moniuszki w dowolnej technice płaskiej.
Rozstrzygnięcie etapu powiatowego konkursu nastąpiło 13 listopada 2019r. Spośród wszystkich nadesłanych prac, Jury na etapie powiatowym wyłoniło następujące osoby, których dzieła zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego konkursu:
Aleksandra Szczupider- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach
WYNIKI ETAPU POWIATOWEGO V Międzyfilialnego Konkursu Plastycznego „Stanisław Moniuszko – obrazy muzyką malowane”.
W ramach uczczenia obchodów Roku Stanisława Moniuszki Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie wraz z Filiami w Chrzanowie, Miechowie, Nowej Hucie, Oświęcimiu, Proszowicach, Suchej Beskidzkiej i Wadowicach zorganizowała
V Międzyfilialny Konkurs Plastyczny pt. „Stanisław Moniuszko – obrazy muzyką malowane".
Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III Szkół Podstawowych. Uczestnicy mieli możliwość przygotowania ilustracji do jednej z pieśni Stanisława Moniuszki w dowolnej technice płaskiej.
Rozstrzygnięcie etapu powiatowego konkursu nastąpiło 13 listopada 2019r. Spośród wszystkich nadesłanych prac, Jury na etapie powiatowym wyłoniło następujące osoby, których dzieła zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego konkursu:
Aleksandra Szczupider
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach
W dniu 17 października 2019 r. odbył się ogólnopolski konkurs „ŁAMANIEC ORTOGRAFICZNY” . Do konkursu przystąpiło 6 uczniów klasy III naszej szkoły. Zadaniem konkursowym było wypełnienie karty testowej nadesłanej przez organizatora, która składała się z dwóch części. Część pierwsza polegała na uzupełnieniu fragmentu lektury „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren odpowiednimi literami z uwzględnieniem poprawności ortograficznej. Natomiast na część drugą składały się pytania zamknięte dotyczące znajomości zasad ortograficznych i ich zastosowania. Wszystkie zadania były dostosowane do poziomu danego etapu edukacyjnego. Uczestnik mógł zdobyć maksymalnie 70 punktów. Za każdą nieprawidłową odpowiedz punkty odejmowano. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się bardzo dużą wiedzą.
Dwóch uczniów otrzymało max liczbę punktów (Lena Gorczyca i Bartosz Smulczyński), dwóch po 68 i 66 (Jakub Gorzkowski i Martyna Kabat) i jednocześnie zostali laureatami konkursu oraz dwóch uczniów zostało wyróżnionych.
Centrum Edukacji „Ego Partum” nadesłało dyplomy i nagrody dla MISTRZÓW ORTOGRAFI oraz osób wyróżnionych.
Wychowawczyni: mgr Renata Zadencka
Nowa galeria Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Lepsza Szkoła 2018/2019 została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Akademia Bezpiecznego Puchatka 2019 została dodana do albumu fotograficznego
DZIEWCZYNY ZAJĘŁY III MIEJSCE.
Serdecznie gratulujemy !!!
Warto dodać, że utwór pochodzi z autorskiej płyty „Kochaj ludzi”, nagranej przez szkolny chórek „Promyki”.
Jak będziecie robić wiosenne porządki, posłuchajcie naszych piosenek J
Linki poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=K3JqTQIJYM8&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=N1CiS0gMON0&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=FfzYH3Bb5K8&t=1s
29 marca 2019r. uczniowie w składzie: Jakub Gorzkowski - klasa II, Aleksandra Szczupider i Nikola Wypych - klasa I, reprezentowali naszą szkołę na Konkursie Recytatorskim "Oczarowani bajką" na szczeblu gminnym. Konkurs organizowany był przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach. Uczniowie wrócili z nagrodami:
Jakub Gorzkowski zajął II miejsce, Aleksandra Szczupider III miejsce.
Gratulujemy!!!!
2 kwietnia 2019r. Uczniowie w składzie:Jakub Gorzkowski - klasa II, Aleksandra Szczupider - klasa I, reprezentowali naszą szkołę na Konkursie Recytatorskim "Oczarowani bajką" w finale powiatowym.
Jakb Gorzkowski i Aleksandra Szczupider otrzymali wyróżnienia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
W XXIII Konkursie Recytatorskim im. Ludwika Hieronima Morsina w 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI w Proszowicach wzięło udział trzech uczniów:
Natalia Zabagło - klasa VI
Alan Wypych - klasa IV
Dariusz Włodarczyk - klasa VIII
III miejsce - etap gminny zajął Alan Wypych z klasy IV
Wyróżnienie - etap powiatowy otrzymał Alan Wypych z klasy IV
Gratulujemy !!!
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach
(Drużyna - Naukowcy ze Szczytnik) w międzynarodowym
projekcie badawczym CREDO
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach działający w drużynie - Naukowcy ze Szczytnik, której koordynatorem była p. Anna Smaczyńska zaangażowali się w międzynarodowy projekt badawczy CREDO - Cosmic Ray Extremely Distributed Observatory czyli Ekstremalnie Rozproszone Obserwatorium Promieniowania Kosmicznego. Celem projektu CREDO jest stworzenie największego na świecie detektora promieniowania kosmicznego opartego na sieci użytkowników aplikacji mobilnej CREDO Detector.
Drużyna Naukowcy ze Szczytnik 3 października 2018 r. przystąpiła do konkursu „Łowcy cząstek” , którego zakończenie miało miejsce 30 czerwca 2019 r. Podczas trwania konkursu uczestnicy rejestrowali przy pomocy zainstalowanej na smartfonie aplikacji CREDO Detector cząstki promieniowania kosmicznego.
20.09.2019 r. odbyła się Gala Łowców Cząstek – podsumowanie konkursu, w której wzięli udział przedstawiciele drużyny Naukowcy ze Szczytnik wraz z koordynatorem.
Tego dnia delegacja uczennic z naszej szkoły uczestniczyła również w wykładach i prezentacjach na następujące tematy: przedstawienie zjawiska promieniowania kosmicznego, jego natury, źródeł i konsekwencji dla ludzi, sposobów rejestracji przez duże obserwatoria i przez indywidualnych ludzi a także omówienie projektu CREDO. Wykładowcami byli profesorowie, doktorzy habilitowani, doktorzy i doktoranci IFJ PAN (m.in. twórca projektu CREDO prof. Piotr Homola), Uniwersytetu Łódzkiego, NCBJ Świerk i ZIBJ w Dubnie (Rosja).
Po zakończonych wykładach odbyło się zwiedzanie laboratoriów IFJ PAN m. in. Laboratorium Dozymetrii Indywidualnej i Środowiskowej Instytutu Fizyki Jądrowej PAN.
Naukowcy ze Szczytnik - Łowcy cząstek promieniowania kosmicznego.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach działający w drużynie - Naukowcy ze Szczytnik zaangażowali się w międzynarodowy projekt badawczy CREDO - Cosmic Ray Extremely Distributed Observatory czyli Ekstremalnie Rozproszone Obserwatorium Promieniowania Kosmicznego poprzez przystąpienie do konkursu „Łowcy cząstek”, którego organizatorem jest Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk, ul. Radzikowskiego 152, 31-342 Kraków oraz CREDO Collaboration.
Cele konkursu:
stworzenie sieci użytkowników aplikacji CREDO Detector umożliwiającej zbieranie danych na temat promieniowania kosmicznego docierającego do powierzchni ziemi
propagowanie idei współtworzenia nauki przez osoby nie będące profesjonalnymi naukowcami
umożliwienie dzieciom i młodzieży uczestnictwa w badaniach naukowych i współautorstwa odkryć naukowych
rozbudzanie w uczestnikach potrzeby współtworzenia nauki.
Uczestnicy konkursu rejestrują przy pomocy zainstalowanej na smartfonie aplikacji CREDO Detector cząstki promieniowania kosmicznego. Dane o zarejestrowanych cząstkach są przetwarzane przez sieć Cyfronet.
Celem każdej uczestniczącej w konkursie drużyny jest schwytanie przy pomocy aplikacji CREDO Detector jak największej ilości cząstek promieniowania kosmicznego. Nasza drużyna bierze udział w kategoriach : Liga i Maraton
Rywalizacja w kategorii Liga polega na chwytaniu cząstek w czasie jednej, wybranej nocy w miesiącu. W czasie trwania konkursu, każdego miesiąca, w nocy z 12 na 13 dnia miesiąca, uczestnicy konkursu uruchamiają aplikację CREDO Detector między 21.00 a 7.00. Członkowie drużyny biorącej udział w kategorii Maraton uruchamiają aplikację CREDO Detector w dowolnym czasie w trakcie trwania konkursu. Na koniec konkursu zliczana jest łączna ilość detekcji dokonanych przez wszystkich członków drużyny przez cały czas trwania konkursu, wliczając w to także detekcje dokonane na potrzeby kategorii Liga.
Po zakończeniu konkursu każdej uczestniczącej drużynie zostanie policzony średni czas użytkowania aplikacji w czasie trwania konkursu na członka drużyny. Informacje o konkursie oraz wyniki są na bieżąco publikowane na stronie credo.science/lowcyczastek. Tam można zobaczyć wyniki naszej drużyny.
Konkurs trwa od dnia 3 października 2018 r. do dnia 30 czerwca 2019 r.
Opiekun drużyny – Naukowcy ze Szczytnik
Anna Smaczyńska
21 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się SZKOLNY KONKURS ŚPIEWANIA KOLĘD I PASTORAŁEK.
Głównym celem konkursu było kultywowanie i rozwijanie tradycji wspólnego kolędowania oraz popularyzacja polskich kolęd i pastorałek.
Do organizatorów wpłynęło 12 zgłoszeń, z czego w konkursie wzięło udział 7 solistów oraz 3 duety.
Komisja w składzie: Pni Dyrektor - Monika Powierża, mgr Monika Twardowska-Gajda oraz Pani Ewelina Marusarz – rodzic po wnikliwej ocenie występów przyznała nagrody w następujących grupach wiekowych oraz wyróżnienie.
Pierwsza grupa wiekowa:
dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – II
I miejsce – Jakub Gorzkowski „ Dnia jednego o północy ”
II miejsce – Lena Gorczyca „ Śpij sobie śpij ”
III miejsce – duet Patrycja Bucka i Żaneta Nowak „ Wśród nocnej ciszy ”
Druga grupa wiekowa: uczniowie klas IV– VIII
I miejsce – duet Natalia Sieczka i Natalia Zabagło „ Wśród nocnej ciszy ”
II miejsce – Klaudia Bucka „ Cicha noc ”
Wyróżnienie za udział: Julia Kula
Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy !!!
20 grudnia 2018r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny, który został zorganizowany przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach pod hasłem "Najpiękniejsza Bombka Choinkowa". Oto laureaci tegoż konkurs z naszej szkoły:
Grupa młodsza:
I miejsce: Gabriela Skoczyńska - lat 5;
II miejsce: Gabriela Majczyk - lat 4;
Grupa starsza:
II miejsce: Olaf Zwoliński - klasa II;
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!
Rozstrzygnięty został Konkurs Fotograficzny „Wakacyjne wspomnienia”
Laureatami zostali:
I miejsce – Paweł Rabiega – Koło nr 9 przy XLII LO Zdjęcie: Cyklady – Grecja
II miejsce – Alina Sikora – Koło Grodzkie nr 36 Zdjęcie: Pod Rysami – Słowacja
– Agnieszka Bodzęta – Koło Krzeszowiacy nr 52 Zdjęcie: Krzywy las koło Szczecin
III miejsce – Daria Powierża – Koło nr 4 przy SP w Szczytnikach Zdjęcie: Dąbki – Bałtyk
!
– Joanna Chrostek – Koło Przewodników Miejskich nr 31 Zdjęcie: Jezioro Czchowski
– Adam Pejko – Koło Krzeszowiacy nr 52 Zdjęcie: Dolina Racławki
Na tegoroczny Konkurs zgłoszono zdjęcia wykonane przez 32 autorów z 12 kół naszego Oddziału. Najwięcej prac nadesłano z Kół nr 9 oraz 52 – po 8 fotografii. Przeważały zdjęcia wykonane w kraju ale sporo zostało zrobionych podczas wojaży zagranicznych: we Włoszech, Chorwacji, Francji, Albanii, Rumunii, Egipcie, USA, Grecji i Holandii. Spośród zdjęć krajowych największym zainteresowaniem autorów cieszyły się Tatry oraz Karkonosze, następnie Bałtyk, ale uwieczniano również ciekawe okazy przyrody jak motyle czy też drzewa. Tematyka zdjęć wykonanych zagranicą najczęściej skupiała się na górach, morzu i zabytkach.
Wszystkim uczestnikom Konkursu składamy gratulacje.
VII SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich klas oraz dzieci z Oddziałów Przedszkolnych.
Celem Konkursu było:
- wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych
- wspieranie wychowania patriotycznego uczniów poprzez formy aktywności artystycznej
- popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tematyce patriotycznej
- pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego
- umacnianie świadomości narodowej
- kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny
i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność, szczególnie w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Każdy uczestnik konkursu zaprezentował jeden utwór. W konkursie udział wzięli:
Wiktoria Wójcik- OP
Marcel Halama- klasa I
Marek Kula- klasa I
Jakub Gorzkowski- klasa II
Martyna Kabat- klasa II
Bartosz Smulczyński- klasa II
Igor Zieliński- klasa II
Maja Kula – klasa IV
Wyniki konkursu:
I miejsce- Wiktoria Wójcik –OP
II miejsce- Maja Kula- klasa IV
III miejsce- Jakub Gorzkowski- klasa II
Gratulujemy!
Organizatorzy: mgr Danuta Kaleta, mgr Jolanta Gajda
W dniu 13 listopada 2018 roku uczniowie klas II Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach wzięli udział w IV Edycji Konkursu Ogólnopolskiegoz „WIEDZY OGÓLNEJ”. Organizatorem konkursu była firma edukacyjna OLIMP SCHOOL.
CELEM KONKURSU BYŁO:
Rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów.
Pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji.
Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności.
Promowanie osiągnięć uczniów.
Podniesienie samooceny uczniów.
Inspirowanie nauczycieli do pracy z uczniami o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.
Konkurs składał się z jednego etapu. Zakres materiału zgodnie z podstawą programową obejmował część humanistyczną, matematyczną i przyrodniczą. Do konkursu zgłosiło się sześciu uczniów. Uczestnicy udzielili odpowiedzi na 15 pytań, które zostały przesłane do Organizatora.
Koordynatorem konkursu w naszej szkole została mgr Paulina Bandyk, a nauczycielem przygotowującym uczniów mgr Renata Zadencka.
Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników, które będą znane w styczniu 2019 roku.
KONKURS PLASTYCZNY „KU NIEPODLEGŁEJ”
Z OKAZJI 100- LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
Głównym celem konkursu była popularyzacja 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Zadaniem młodszych uczniów było zilustrowanie polskich symboli narodowych, natomiast tematyka prac w starszej grupie dotyczyła legend o początkach państwa polskiego i wybitnych postaci historycznych.
W kategorii dzieci młodszych III miejsce zajęła Wiktoria Skoczyńska z Oddziału Przedszkolnego (grupa starszaków), pozostali uczniowie zostali wyróżnieni: Jakub Sobkowicz, Wojciech Stopiński, Aleksander Lorens, Gabriela Majczyk, Szymon Cebulski, Alicja Mierniczek- praca zbiorowa z Oddziału Przedszkolnego maluchów, Marcel Halama- OP, Alan Wypych – klasa III.
W kategorii uczniów z klas IV-VII na I miejscu uplasował się Mikołaj Sieczka- klasa VI, który wykonał ołówkiem portret Józefa Pisudskiego, II miejsce- Natalia Sieczka- klasa V, III miejsce- Natalia Zabagło- klasa V, wyróżnienia otrzymali: Klaudia Bucka- klasa V, Natalia Porębska- klasa V, Katarzyna Szczęsna- klasa V. Gratulujemy!!
Organizatorzy: Danuta Kaleta, Jolanta Gajda, Monika Twardowska- Gajda
Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną wygrała uczennica klasy V - Natalia Sieczka.
Jej palma wykonana była wyłącznie z naturalnych materiałów.
II miejsce zajęła uczennica klasy V - Natalia Porębska;
III miejsce zajęły: uczennica klasy V - Klaudia Bucka i uczennica klasy VI - Patrycja Nowak.
Gratulujemy !!!
Uczniowie z klasy IV zostali wyróżnieni w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Narysuj swoją książkę" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół im Bartosza Głowackiego w Proszowicach w ramach projektu "Czytanie jest modne" w roku szkolnym 2017/2018. Oto oni:
I miejsce: Daria Powierża
III miejsce: Jakub Kluczewski
GRATULUJEMY!!!
SPRAWOZDANIE Z KONKURSU: ,,NAJPIEKNIEJSZA CHOINKA”
W miesiącu grudniu został zorganizowany konkurs p. t:,, Najpiękniejsza choinka”przez panią Olgę Wajdę oraz Barbarę Sieczkę
1.Celem konkursu było :
– propagowanie tradycji związanych z tematyką Świąt Bożego Narodzenia
– rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej
2.Na konkurs można było zgłosić tylko jedną choinkę bożonarodzeniową wykonaną indywidualnie.
Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce Igor Zwoliński -choinka w formie przestrzennej
II miejsce Olaf Zwoliński-praca plastyczna -choinka namalowana farbami
III miejsce Patrycja Kowalik-praca plastyczna- choinka namalowana farbami
Nagrodzeni otrzymali dyplomy wraz z upominkami świątecznymi a pozostali nagrody pocieszenia.